Instalatérské práce na chatě


Zakoupili jste rekreační objekt, třeba na Berounce, a chtěli byste jej obývat celoročně? A bude zapotřebí podrobit jej alespoň částečné rekonstrukci, aby se váš sen stal skutečností? Pak se vám tu mohou hodit i instalatéři z Prahy:

Topení – tím byste asi měli začít, respektive až poté, co se v domě provede revize a případná rekonstrukce elektroinstalace. Velmi dobře se tu nabízí výstavba krbu s krbovou vložkou a výměníkem. Zhotovit můžete i podlahové topení, dnes se staví suchým systémem i bez betonování. Instalatéři vám zprovozní topný systém a máte-li zájem o plynový kotel, jestliže je tu plynová přípojka, pak to také není problém.

instalatérské práce

Rozvody vody – staré chaty mohou mít ještě původní vodovodní trubky ve zdi, tedy buď ocelové pozinkované, anebo dokonce olověné. Mohou být zanesené vodním kamenem a bakteriemi, což v okolí Prahy bývá, tedy bývá tu velmi tvrdá voda, a vodní kámen se postará o devastaci vodovodních rozvodů.

vodovodní baterie

Odpadové potrubí – ve starých domech se vyplatí vyměnit i odpadové trubky, některé mohou být novodurové a životnost tohoto plastu je omezená. Odpady také mohou být zanesení nečistotami a takto bude alespoň vše nové a čisté.

Koupelna, kuchyně, toaleta – některé instalatérské firmy zajišťují i kompletní rekonstrukci těchto prostor, včetně zednických a obkladačských prací. Zde je důležitá hlavně organizace práce, aby na sebe všechno navazovalo a aby proběhly rozvody vody, odpadů, instalace vodovodních baterií, záchodové mísy, umyvadla, vany a sprchového koutu v souladu s pokládkou dlažby a keramických obkladů. Nová koupelna a kuchyně pak budou ozdobou rekreační nemovitosti.

Bazén – instalatéři vám na chatě také mohou pomáhat s instalací vodovodních rozvodů u zahradního zapuštěného bazénu, záleží na dohodě a vašich možnostech. Instalatérská firma vám tu tedy může být nápomocná v mnoha směrech.