Automobil nemusíte vlastnit, vystačíte i s pronájmem


Někteří mladí lidé si mohou svou naivitou způsobit řadu problémů. Naivita ovšem k mládí patří, protože dokud nezískají tito lidé potřebné zkušenosti, nemají se prakticky o co opřít. Jedním z nerozvážných mladických rozhodnutí může být i pořízení vlastního auta. Někteří se mohou domnívat, že je to podobné, jako vlastnit kalhoty, které jen oblékáte a nosíte, a až se zašpiní, jednoduše je vyperete a můžete nosit dál.

auto na silnici

S autem to tak jednoduché není, protože kromě starostlivosti o jeho technický stav musíte dodržovat další předpisy. Například kromě zajištění STK (která je navíc zpoplatněna) musíte pravidelně hradit povinné ručení, musíte přezouvat a měnit pneumatiky, musíte měnit provozní kapaliny a platit dálniční známky. Musíte mít také poznamenané termíny výměny kapalin, což je důležité zejména u oleje, chladicí kapaliny a brzdové kapaliny. Aby vám váš automobil dobře sloužil, musíte zkrátka myslet na spoustu věcí, a svým způsobem vás to bude stresovat.

jízda ve sněhu

Mnozí lidé k problematice vlastnictví vozidla, ať už je nové či ojeté, přistupují jinak. Jsou prozíravější a raději sází na jistotu bez starostí. Nestresují se kvůli autu vůbec a vozidla si pouze pronajímají. Hodí se to zejména tehdy, jestliže auto ke svému životu v průběhu pracovního týdne nepotřebujete, a využijete jej sporadicky o víkendech. Například dojíždíte do zaměstnání jen dvě stanice metrem, nebo chodíte pěšky či jezdíte na kole, když je to do práce jen čtyři sta metrů. Nákupy zajistíte přes internetový obchod nebo pěšky, což každému jen prospěje z hlediska fyzické kondice, a do přírody jezdíte na kole nebo vlakem.

Vůz z půjčovny aut v Praze autopujcovna-milan.cz využijete například dvakrát do měsíce pro výlety do hor, na hrady a zámky, anebo pro cykloturistiku, kdy se dopravíte autem třeba na Třeboňsko a tam si kolo vypůjčíte. Po celou dobu vašeho výletu jste ale bez stresu a bez starostí, protože pronajatý vůz je po technické stránce v pořádku a navíc se o něj nemusíte nijak starat, pouze musíte dotankovat při jeho navrácení palivo do plné nádrže.