Doprava a balení.


Jak se převáží zelenina a ovoce, je to ve většině případů stejné nebo odlišné? Doprava je různá a každý dodavatel si může dopravu vybrat, ale pro velké obchody jsou dopravy předem domluvené a zboží se vozí stejně. Je to tak nasmlouvané už roky, a většinou se dopravci příliš nemění. Jen řidiči se točí nebo mění, že mění zaměstnání, jinak je to stejné každý den. Když vezmeme zeleninu a ovoce jedná se o malou nebo větší zeleninu a ovoce. Například takové ty drobné věci, které bývají ještě nabalené po několika kusech, se převáží v plastových bednách, které se skládají na sebe.

přepravní bedny plastové

Můžete tak v obchodech pak najít sherry rajčata, žampiony, jablka, jahody hrozny, nebo borůvky a mnoho dalších. Pak jsou tu kusové ovoce a zelenina, které jsou v přepravkách jen naskládané a už nejsou speciálně balené. Mohou to být hadové okurky, cibule, brambory, česnek, kedlubny, saláty, květáky a zelí. Zeleniny a ovoce je hodně, a na jmenování nemáme tolik času. Pak jsou tu velké bedny, které jsou z tvrdého kartonu. Mohou to být melouny a dýně, jedná se o velké kusy, které by se do malých plastových beden nevešly, muselo by se jednat o jedny z těch velkých přepravních beden, které by byli pro takovou zeleninu dostačující.

přepravní bedny plastové

Ovšem takové bedny existují, ale pro převoz jsou jednoduší kartonové. Jak na co a jak pro co. Většina zeleniny a ovoce se vozí čerstvé a má jen pár dní než se zkazí. Ovšem neplatí to třeba u melounů a dýní, ty vydrží dlouho, na rozdíl od jahod, rajčat a brokolice. Některá zelenina a ovoce má větší sklon ke hnití než jiná. Většina se vozí ve velkých kamionech za stálých podmínek. Doprava je ve většině případů stejná. Dopravci dodávají již nabalené ovoce a zeleninu, nebo se vozí kusově v bednách, není na tom nic složitého. Někteří dodavatele jsou menší a místní a mají jen sezónní dodávky a stačí k dopravě menší dopravní prostředek. Jiné se dováží ze zahraničí a vozí se ve velkém. Není to tak složité, ale je to dobře promyšlené.