Nabídněte barevné obálky vašim dětem


Barevné obálky z polyetylenu jsou primárně určené pro odesílání poštovních zásilek. Jsou zhotoveny tak, aby byly zásilky na cestě v bezpečí, a zároveň aby byly chráněné před povětrnostními vlivy. Obálka je ale natolik šikovná, že ji můžete využít i pro mnoho jiných účelů. Jedním z nich může být i hra s dětmi.

Obálky jsou barevné – děti milují barvy a dávají nám tím jasně najevo, že svět by měl být barevný, a že v dospělosti jaksi zapomínáme na tuto základní pravdu. Obklopujeme se nábytkem, spotřebiči, koberci, svítidly, automobily a dalšími předměty převážně v šedé, černé, hnědé či tmavě zelené nebo tmavě modré barvě, a když už se tu barva objeví, je to většinou červená nebo žlutá v kombinaci s černou, což pouze vytváří pocit nebezpečí (viz například varovné zbarvení vos a sršňů).

kuličky na hraní

Uvědomte si, že barvy mají významný vliv na naše tělesné čakry – energetické kanály, s nimiž oživujeme naše vnitřní orgány, a jsme také díky tomu naživu. Vše je energie a ta hraje všemi barvami duhy, barvy do života patří a dalším důkazem tohoto fenoménu jsou barvy květin. Proč nekvetou rostliny šedě a černě? Umíte si představit ty deprese, kdybychom neustále vnímali květiny pouze černobíle?

barevné obálky

Do obálek si děti mohou vkládat své hračky – obálky jsou vhodné pro uložení dílků stavebnic a puzzle, děti v nich mohou mít výtvarné a psací potřeby, různé figurky a oblečení pro panenky. Do barevných obálek lze vkládat i krmení pro domácí mazlíčky, například pro křečky nebo akvarijní ryby.

Obálky děti užijí i na dovolené, tam jim poslouží při hraní na mořské pláži a pro sběr lastur a dalších přírodních suvenýrů. Obálky mohou nouzově sloužit i pro ukládání potravin, vyrábí se z polyetylenu a ten je naprosto zdravotně nezávadný. Pouze musíte brát ohled na to, abyste do obálek vkládali potraviny, které nepodléhají zkáze a rychlému bakteriálnímu rozkladu, jako například majonézy, vejce apod.