Zateplujeme rodinný dům svépomocí


Jestliže si objednáte zateplení fasády rodinného domu u stavební firmy, nejlevnější položkou tu bude cena stavebního materiálu a tou nejdražší naopak práce. Pokud například poptáváte zateplení fasády minerální vatou, počítejte u běžného jednopatrového rodinného domu s částkou přesahující sto tisíc korun. Toto je výzva pro šikovné a zdatné kutily, kteří tuto práci zvládnou sami. Na výstavbě zateplení v zásadě nic není, stačí nastudovat běžné pracovní manuály stavebních firem a dodržet pracovní postupy a možná, že práci zvládnete i v lepší kvalitě.

lešení na domě

K zateplování fasády si vyžádejte speciální injektážní kotvy Spiral Anksys, s nimi se vám bude dobře pokládat minerální izolační vrstva a budete-li mít na práci dostatek času, uvidíte, jak vám to půjde od ruky. Na co jsme však málem zapomněli, je to nejdůležitější – ani ve středověku se totiž nestavěly kostely bez lešení. Vy si jej samozřejmě nemusíte kupovat, ale stačí jej pronajmout.

půjčení lešení

Cena půjčení lešení Rabas lešení je samozřejmě někde úplně jinde, než cena výstavby zateplení od stavební firmy, takže i kdyby si se zateplením fasády hrál jednotlivec celý měsíc, vyjde to výrazně levněji. Lešení se vyplatí nechat postavit od profesionálů, protože amatéři mohou udělat řadu chyb, což by mohlo být i velmi nebezpečné, a jakmile máte lešení sestavené, můžete se pustit do práce prakticky ihned. S dobrým elektrickým i ručním nářadím to bude spíše zábava a na rozdíl od stavebních firem, které pracují jen osm hodin denně pět hodin v týdnu (pokud nepracují přesčas), můžete stejný úsek pokládky zateplení zvládnout až dvojnásob rychleji. Na zateplování fasády se vyplatí vybrat si třeba i čtrnáct dní dovolenou (pokud nepracujete manuálně, ale například v kanceláři). A nespornou výhodou této práce je i to, že můžete pracovat za každého počasí, protože se dá vnější strana lešení proti dešti zakrýt polyetylenovou fólií.